poniedziałek, 6 lipca 2015

Prace detailingowe w salonie

Renowacja krok po kroku

Bez wątpienia każdy salon detailingowy ma swoją procedurę, według której postępuje w trakcie wykonywania renowacji lakieru samochodowego, a także innych części auta. Nie inaczej jest w przypadku Detailing Warszawa. Opiszmy jak wygląda proces najpopularniejszej usługi detailingowej, jaką bez wątpienia jest renowacja lakieru, w tym salonie. Nie ma rady, zawsze na samym początku konieczne jest wstępne ocenienie stanu auta. Może się bowiem okazać już w tym momencie, że rysy są zbyt głębokie i jedynym ratunkiem będzie wizyta u lakiernika. Jeśli jednak da się te szkody usunąć przy pomocy zabiegów detailingowych, to przechodzi się do kolejnych prac.

Mycie przed polerowaniem

Detailing Warszawa od samego początku kładzie olbrzymi nacisk na czystość auta. Nie ma się co dziwić, jest to bowiem sprawa kluczowa. Pozostawanie jakichkolwiek brudów na aucie doprowadziłoby do powstania kolejnych rys na etapie polerowania lakieru. Dlatego też prace rozpoczynają się od nałożenia aktywnej piany, której zadaniem jest pozbycie się wszystkich trwale przywierających zanieczyszczeń. Następnym etapem jest ponowne umycie auta, tym razem z wykorzystania specjalnego szamponu przeznaczonego do używania na samochodach. Posiada on neutralne pH dzięki czemu nie ma ryzyka, że jakakolwiek część pojazdu zostanie uszkodzona, niezależnie od tego, z czego została wykonana.

Polerowanie i zabezpieczenie

Po tych czynnościach Detailing Warszawa przechodzi do pomiarów grubości lakieru. To pozwala na dostosowanie odpowiednich narzędzi do polerowania. I właśnie teraz zaczyna się, bez wątpienia, najważniejsza część renowacji lakieru – polerowanie lakieru. Jest to bardzo czasochłonne i skomplikowane zajęcie. Wymaga świetnej umiejętności obsługi maszyn polerskich i olbrzymiej znajomości w dziedzinie detailingu. Detailing Warszawa do swoich prac używa przede wszystkim polerek mechanicznych, jednak w przypadku trudno dostępnych i małych elementów stosuje się polerowanie ręczne. Zwykle trwa to kilka godzin – w zależności od tego, w jakim stanie jest lakier, jakiego rodzaju są defekty. Po zakończonych pracach polerskich należy zabezpieczyć auto. W salonach detailingowych stosuje się najczęściej wosk. Jednak klienci, którzy chcą zapewnić swojemu pojazdowi długotrwałą ochronę powinni przetestować powierzchnię kwarcową.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz